Centrum BOZP a požární ochrana v Praze

Bezpečnost práce a požární ochrana


Revize strojů

Máte-li ve své dílně elektrické nebo jiným pohonem poháněné zařízení, je nutností mít platnou revizi v zákonech daných termínech. Nejen kvůli hrozícímu vzniku zranění, ale především v případě, že k něčemu takovém dojde a Vy nedodržíte pravidelné prohlídky revize strojů, pojišťovna Vám škodu nevyplatí.

Není revize, budou sankce

Berete-li pravidelné revize strojů dle platné legislativy č.378/2001, č.378/2001 a jasných instrukcí na lehkou váhu, můžeme se Vám stát, že při návštěvě státních kontrol, budeme muset uhradit nemalou sankci, která se dle rozsahu může vyšplhat až na dva milióny korun. V tomto případě se opravdu nevyplatí tuto revizi podceňovat.

Rozdělení skupin a tříd u revize strojů

Revize strojů se provádějí v různém časovém intervalu v návaznosti rozdělení tříd a skupin. Právě druh stroje určuje skupina a třída pak typ ochrany. Kterou je zapotřebí provádět a následně zabezpečit.

U obecně používaných strojů musíte pravidelnou revizi provádět od tří do čtyřiadvaceti měsíců. A u nejčastěji používaných strojů je povinná pravidelná revize jednou za rok.

Vždy je nutné pravidelné kontroly provádět odborníkem a schváleným revizorem.

Koho oslovit, když chci provést revizi?

Pro pravidelnou revizi je zapotřebí oslovit kromě odborníka na revize i samotného revizora se schváleným a čestným uznáním, který je oprávněn tuto činnost vykonávat.

Hledáte-li profesionální společnost, která provádí revizi s platným osvědčením o výkonu práce, oslovte Energom projekty a.s.

Zaměstnáváme pouze odborně proškolené specialisty, kteří jsou oprávněni vykonávat revize strojů. Sami Vám předloží platný certifikát, aby jste si jej mohli ověřit a mít tak jistotu, že o Váš majetek i zdraví Vašich lidí bude dokonale postaráno.

Chraňte si majetek a své životy

Pravidelné revize nepodceňujte nejen kvůli správné funkčnosti Vašich strojů, ale především kvůli svému životu a zdraví lidských jedinců.

Není-li pravidelná kontrola správně provedena a předepsána dle platných zákonů, může nastat riziko v podobě uvolnění potřebných součástek ke správnému chodu stroje, což může zapříčinit statisícové škody na Vašem majetku, ale zejména poškodit lidské zdraví.

Jste připraveni na neohlášenou kontrolu z příslušných kontrolních orgánů BOZP a PO?

S našimi profesionálně vyškolenými specialisty v oblasti prevence komplexních služeb BOZP a PO, budete při neohlášených návštěvách státních kontrolních orgánu VŽDY SPRÁVNĚ PŘIPRAVENI.

Rádi Vás zastoupíme a svou práci si u kontrol obhájíme.

Kontakt

ENERGOM Projekty, a.s. Centrum bezpečnosti práce a požární ochrany.

Tel. kontakt : +420 777 929 770

Email: info@energom.cz

IČ: 29001838

DIČ: CZ29001838

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace