Centrum BOZP a požární ochrana v Praze

Bezpečnost práce a požární ochrana


Revize nouzového osvětlení

Revize nouzového osvětlení slouží především při náhlé komplikaci, což může být například výpadek proudu, který je následkem vnějších vlivů, nebo i požáru. V té chvíli je důležité mít správně provedenou revizi nouzového osvětlení, nejen pro pojišťovny, ale především, aby jste se mohli dostat k únikovému východu a evakuovat se.

Revize nouzové osvětlení je naší povinností dle vyhlášky MV č. 246/2001 Sb. o požární prevenci.

Když vypadne proud a nastane panika

Jedná-li se o požár nebo jakýkoli jiný výpadek elektrického proudu, pak je nutné se z budovy co nejdříve evakuovat. Ke snadnějšímu a rychlejšímu odchodu slouží právě nouzová osvětlení, která mají vlastní zdroj energie a automaticky se spustí ve chvíli výpadku elektrického proudu. Tyto světla jsou navíc vybaveny i ukazateli, jež určují směr pohybu, takže i v neznámém prostředí jste informováni, jakým směrem se máte udávat.

Revize nouzového osvětlení

Proto je nutností provádět pravidelnou revizi nouzového osvětlení, která zajistí i při nečekaném výpadku proudu, že bude vše perfektně fungovat, a zabrání se tak těm nejhorším scénářům. Pravidelné kontroly má na starostí správce objetku, který za ně ručí. Ovšem samotnou revizi nouzového osvětlení musí provést odborně proškolená osoba s platnou certifikací a aprobací tuto činnost vykonávat.

Naše akciová společnost Energom Projekty a.s se specializuje na kompletní revize nouzového osvětlení, profesionálně a odborně zajišťujeme u všech typů budov tak, aby splňovali stanovené doby svícení nouzového osvětlení v rámci celé České republiky.

Jste připraveni na neohlášenou kontrolu z příslušných kontrolních orgánů BOZP a PO?

S našimi profesionálně vyškolenými specialisty v oblasti prevence komplexních služeb BOZP a PO, budete při neohlášených návštěvách státních kontrolních orgánu VŽDY SPRÁVNĚ PŘIPRAVENI.

Rádi Vás zastoupíme a svou práci si u kontrol obhájíme.

Kontakt

ENERGOM Projekty, a.s. Centrum bezpečnosti práce a požární ochrany.

Tel. kontakt : +420 777 929 770

Email: info@energom.cz

IČ: 29001838

DIČ: CZ29001838

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace