Centrum BOZP a požární ochrana v Praze

Bezpečnost práce a požární ochrana


Revize elektrických přístrojů

Provozujete-li nějakou firmu je Vaší povinností dle daného zákona č. 251/2005 sb dodržovat pravidelné elektrovize, které se dělají v pravidelných intervalech dle konkrétního prostředí a účelu bydlení.

Velmi důležitá a odborníky doporučovaná revize elektro by se měla provádět v prostorách určené k bydlení i přesto, že není povinná.

Celková revize ukáže stav provozovaného elektrického zařízení a tím se sníží riziko vzniku požáru z vadné elektroinstalace nebo elektrospotřebiče a předchází úrazu elektrickým proudem. Dále zamezí při vzniku úrazu problémům s pojistným plněním.

Díky pravidelným revizím Vám už nebudou hrozit žádné sankce za neplnění svých povinností. Předejdete tak stíháním za případné úrazy či požáry, které vznikly následkem vadného spotřebiče nebo elektroinstalace.

Jak často provádět revize elektroinstalace a spotřebičů?

Dle platných zákonů České republiky nejsou revize elektroinstalace povinné jen v objektech určených k bydlení. Vyjímkou však může být revize pro kolaudační řízení. Ovšem v případě koupě starší nemovitosti, je velice důležité provést důkladnou revizi. Revize je také doporučována v případě zásahů do elektroinstalace - oprava nebo zavádění nových rozvodů.

Ve vlhkých prostorách, obzvlášť v koupelnách obytných domů doporučují odborníci revizi elektro minimálně jednou 5 za let, ač není povinná. Naopak doklad o provedené revizi je velikou výhodou. Především v případě pořáru nebo úrázu, způsobené právě elektroinstalaci, jako doklad pro pojišťovnu.

Jste provozovatelem firmy nebo objektu pro veřejnost? V tom případě jste dle platného zákona povinní provádět pravidelné revize elektro.

Potokol o provedené revizi - Revizní zpráva

Revizní zprávu Vám musí technit vystavit při každe elektrorevizi, neboli také protokol o provedené revizi i v případě, že byly nalezeny nedostatky. Při zjištění nedostatků, budou v revizní zprávě zapsány. Poté je nutností objednat si elektrikáře, který zjištěné vady opraví a poté následuje další revizní zpráva. Máte-li však vše v naprostém pořádku, vše se zapíše a domlouvá se následující termín revize.

Naše akciová společnost Energom Projekty a.s se specializuje na kompletní revize elektrických přístrojů. Naši odborně proškolení technici Vám zajistí celkovou revizi i s předáním platné revizní zprávy v rámci celé České republiky.

Jste připraveni na neohlášenou kontrolu z příslušných kontrolních orgánů BOZP a PO?

S našimi profesionálně vyškolenými specialisty v oblasti prevence komplexních služeb BOZP a PO, budete při neohlášených návštěvách státních kontrolních orgánu VŽDY SPRÁVNĚ PŘIPRAVENI.

Rádi Vás zastoupíme a svou práci si u kontrol obhájíme.

Kontakt

ENERGOM Projekty, a.s. Centrum bezpečnosti práce a požární ochrany.

Tel. kontakt : +420 777 929 770

Email: info@energom.cz

IČ: 29001838

DIČ: CZ29001838

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace