Centrum BOZP a požární ochrana v Praze

Bezpečnost práce a požární ochrana


Audit BOZP

Podnikáte a chcete mít všechny náležitosti týkající se bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (BOZP) v naprostém pořádku? Vyznat se v této problematice je velice složité, takže i když tomu věnujete spoustu času, není většinou ve Vašich silách, aby jste dodrželi všechny potřebné náležitosti ohledně BOZP. V dalším případě u Vás při kontrole z Oblastního inspektorátu práce objevili pochybení, které jste nedokázali obhájit a inspektoři Vám přesto vystavili pokutu.

Jak mít všechny povinnosti v oblasti BOZP v pořádku?

Jak jsme již zmínily porozumět všem vyhláškám, zákonům, normám a veškerým nařízením většinou člověk nezabývající se přímo touto problematikou těžko zvládne. Ve velkých firmách tuto činnost zajišťuje zaměstnanec s odbornou způsobilostí. Ovšem menším podnikům by se to z finančních důvodů nevyplatilo.

Nejlepším a nejvýhodnějším způsobem je využit službu extérního auditora BOZP, který vám ve firmě zajistí kompletní audit BOZP.

K čemu slouží Audit v oblasti BOZP?

Audit v oblasti BOZP má za úkol provádět kompletní vnitropodnikovou kontrolu, týkající se veškerých náležitostí v oblasti BOZP. Kde auditor na základě zjištěných dat navrhne vhodná opatření k jeho napravení nebo v případě zájmu Vám ho může taktéž zrealizovat.

Jak zabránit pokutám při kontrole z OIP?

V dnešní době už snad každý podnik navštívila kontrola z Oblastního inspektorátu práce (OIP). I když jsou většinou tyto kontroly předem hlášeny, tak i tak se Vám většinou nepodaří správně splnit povinnosti vyplývající ze stanovy č. 309/2006 Sb zákoníku práce.

Inspektoři z OIP pečlivě kontroluji v podniku všechny prostory a příslušné dokumentace. Poté zjišťují správné splnění a dodržování všech náležitostí v oblasti BOZP. Dojde-li k pochybení a inspektoři jej objeví, nejprve si to zaznamenají a následovně v tom nejlepší případě jen sjednají v nejbližší době patřičnou nápravu a v tom nejhorším důsledku uloží podnikateli pokutu.

Inspekce z OIP mají pravomoc právě za zjištěné nedostatky uložit pokutu, která se může vyšplhat až k sedmimístným částkách. V zájmu každého zaměstnavatele je tudíž vhodné splňovat všechny povinnosti v oblasti BOZP. Audit BOZP Vám zajistí, aby jste vše měli v dokonalém pořádku.

Chcete si být jisti, že splňujete všechny povinnosti v oblasti BOZP?

Kontaktujte naší společnost Energom Projekty a.s. a objednejte si audit BOZP. Náš auditor Vám v podniku provede kompletní profesionální kontrolu:

  • Směrnic a havarijních plánů.
  • Veškerých prostor a dokumentace BOZP.
  • Povinné školení řidičů referentských vozidel.
  • Poskytování ochranných pracovních pomůcek.
  • Splnění všech povinnosti školení v oblasti BOZP zaměstnanců příp. školení práce ve výškách.

Zjistí-li auditor nedostatky, anebo nalezne lepší a efektivnější řešení, všechno Vám zaznamená a uvede ve zprávě, kterou od něj obdržíte.

Na základě auditu BOZP provedeme následně potřebné kroky a opatření, případně si na tuto práci povoláme opět speciálně vyškolené odborníky z oboru BOZP z naší společnosti ENERGOM Projetky a.s. tak, aby jsme vše dali do naprostého pořádku před případnou kontrolou z Oblastního inspektorátu práce (OIP).

Jste připraveni na neohlášenou kontrolu z příslušných kontrolních orgánů BOZP a PO?

S našimi profesionálně vyškolenými specialisty v oblasti prevence komplexních služeb BOZP a PO, budete při neohlášených návštěvách státních kontrolních orgánu VŽDY SPRÁVNĚ PŘIPRAVENI.

Rádi Vás zastoupíme a svou práci si u kontrol obhájíme.

Kontakt

ENERGOM Projekty, a.s. Centrum bezpečnosti práce a požární ochrany.

Tel. kontakt : +420 777 929 770

Email: info@energom.cz

IČ: 29001838

DIČ: CZ29001838

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace